fbpx

Servis hodinek

Otevírací doba

Po – Pá 09:00 – 18:00
So – Ne ZAVŘENO

Adresa

Na Příkopě 1047/17
Praha 1
2. patro v průchodu

Kontakt

Tel.: +420 222 318 812
GSM: +420 736 630 134
E-mail: servis@dusak.cz

Autorizovaný hodinářský servis

V případě dotazů v době uzavření prodejny nás neváhejte kontaktovat na tel.: +420 736 630 134.

Hodinářský servis se nachází v 2.patře Na Příkopě 17 v budově s názvem Nový Kolowratský palác.

Certifikát autorizačního servisního místa mají mistři hodináři na značky: Omega, Rado, Breitling, IWC, Zenith, Nomos, Jaeger Le Coultre a Longines. Do servisu můžete přinést mechanické i bateriové hodiny a hodinky. Náš hodinářský servis je vybaven nejmodernější technikou a řadí se na přední místo v žebříčku nejlepších servisních míst v Čechách

Servisní služby

V současné době poskytuje firma záruční a pozáruční servis pro značky

Servis hodinek by měl být brán jako samozřejmost – jen správně namazaný a vyladěný stroj dobře „šlape“. Náš hodinářský servis je vybavený špičkovou technologií a značkovými náhradními díly. Hodinářští mistři, disponující bohatými znalostmi, jakož i řemeslnou zručností, jsou vyškoleni v servisních centrálách švýcarských výrobců a zajišťují tu nejlepší péči o výrobky našich zákazníků.

Klenotnictví Dušák svým zákazníkům nabízí zboží více než třiceti renomovaných hodinářských značek.

Jako autorizovaní prodejci zastupovaných značek zajišťujeme záruční servis hodinek:

A) v našem hodinářském servisu

za předpokladu, že na danou značku a model hodinek jsme autorizováni servis poskytovat

B) v autorizovaném servisu značky

  • v případě, že byly hodinky zakoupeny v prodejnách Klenotnictví Dušák, Butik Omega, zprostředkujeme dopravu a pojištění opravy zákazníkovi ZDRARMA
  • v případě, že nebyly hodinky zakoupeny v našich prodejnách, nebo jsou již po záruce, zprostředkujeme dopravu a pojištění opravy zákazníkovi ZA ÚPLATU dle platného ceníku služeb našeho hodinářského servisu.

Interiér servisu

MASTER CHRONOMETER

Mechanické časomíry té nejvyšší kvality nazýváme chronometry. Jedná se hodinky, které prošly certifikací přesnosti COSC, nebo v případě značky Omega nejpřísnějším měřením nezávislé instituce METAS. Jaký je mezi COSC a METAS rozdíl?

Testovací proces COSC řeší přesnosti strojku s odchylkou -4 až +6 sekund za den, ta musí být dodržena v pěti polohách strojku. Zkouška METAS probíhá deset dní, v rámci osmi různých testů dojde ke 283 krokům certifikačního procesu a hodinky se testují v šesti polohách. Přesnost jejich chodu je dána odchylkou 0 až +5 sekund za den, přičemž navíc musí být odolné pro silnému magnetickému poli s hodnotou 15 000 gaussů. Pokud časomíra projde touto přísnou zkouškou, vyslouží si prestižní název Master Chronometer.

ÚDRŽBA HODINEK

Tak jako každý přesný časoměrný přístroj musí být i hodinky pravidelně „ošetřovány“. Chraňte Vaše hodinky před nárazy a údery do tvrdých předmětů a nevystavujte je působení chemických látek, nebezpečných plynů nebo magnetických polí. Váš chronometr je koncipován tak, že funguje bezvadně v rozmezí teplot od 0 do 50 °C

Chronometr je časoměrný přístroj, vyvinutý na vysoké úrovni, který pracuje nepřetržitě a často ve velmi náročných podmínkách. Doporučujeme servis každé dva roky a jednou za pět let revizi.

Kdy navštívit servisní místo?

První indicií je změna přesnosti chodu. Jakmile se začne časomíra zrychlovat, potažmo zpomalovat o více než minutu až dvě týdně.
Druhý důvod k návštěvě servisu představuje skutečnost, že hodinky jsou používány ve vodě.

VODOTĚSNOST HODINEK

Před vodou je stroj hodinek chráněn pouzdrem a těsněními. Různé vnější vlivy např. pot, chlorovaná voda, slaná voda, kosmetika, parfémy, prach mohou těsnění poškodit. Stav těsnění doporučujeme pravidelně kontrolovat a vyměňovat.
Při intenzivním používání hodinek ve vodě doporučujeme kontrolní servis 1x ročně. Hodinky, které přijdou do kontaktu s vodou pouze příležitostně, doporučujeme kontrolovat každé dva roky. Test vodotěsnosti hodinek provádíme na počkání.

Stupeň vodotěsnosti hodinek je u každého modelu individuální. Obvykle je uveden na spodním víčku hodinek, a to v metrech, barech či atmosférách. Jedná se však o laboratorní hodnoty, nikoli o absolutní hloubky potápění. Nikdy nemanipulujte s korunkou a tlačítky pokud jsou hodinky mokré nebo mají kontakt s vodou.

Tabulka vodotěsnosti

 

STUPEŇ VODOTĚSNOSTI OZNAČENÍ STŘÍKAJÍCÍ VODA, DÉŠŤ SPRCHOVÁNÍ, MYTÍ RUKOU PLAVÁNÍ,POTÁP. BEZ DÝCH.PŘÍSTROJE, KOUPÁNÍ HLUBINNÉ POTÁPĚNÍ
WR 0 M bez označení NE NE NE NE
WR 30 M 3 ATM/3 BAR ANO NE NE NE
WR 50 M 5 ATM/5 BAR ANO ANO NE NE
WR 100 M 10 ATM/10 BAR ANO ANO ANO NE
WR 200 M 20 ATM/20 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 300 M 30 ATM/30 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 500 M 50 ATM/50 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 1 000 M 100 ATM/100 BAR ANO ANO ANO ANO

 

Tabulka záručních lhůt
 

ZNAČKA DÉLKA ZÁRUKY PODMÍNKY
Omega 2-5 let Od 1.7.2018 5 let na vše. Starší: 4 roky křemíková setrvačka,
3 roky co-axial, 2 roky ostatní.
Breitling
2 a 5 let 5 let kalibr stroje Breitling (nutná dvouletá kontrola
v autorizovaném servisu) a 2 roky ostatní.
Brequet 2 roky
IWC 2 a 8 let Po registraci do dvou let 8 letá záruka, jinak 2 roky.
Tag Heuer 2 roky
Chopard 2 roky
Nomos 2 roky
Longines 2 a 5 let Od 1.1.2021 automatické hodinky 5 let, ostatní 2 roky.
Rado 2 roky
Ulysse Nardin 2 a 5 let Po registraci do dvou let 5 letá záruka, ostatní 2 roky.
Jaeger-LeCoultre 2 a 8 let Po registraci do dvou let 8 letá záruka, jinak 2 roky (platí i pro
Atmos).
Baume Mercier 2 roky Strojek Baumatic 3 roky-nutné do 60 dnů po koupi registrovat.
Zenith 2 roky Po registraci 3 roky
QlockTwo 2 roky
Erwin Sattler 2 roky
Jaquet Droz 2 roky
Maurice Lacroix 2 roky

 

Výměna baterie quartzových hodinek / přetěsnění

U všech námi servisovaných značek doporučují výrobci výměnu baterie s přetěsněním, se zárukou vodotěsnosti každých 3-5 let, tzv. částečná oprava. U hodinek aktivně používaných ve vodě doporučují výrobci přetěsnění hodinek každé 2 roky.

Přetěsnění hodinek zahrnuje: výměnu baterie (u quartz. modelů), výměnu všech těsnících částí pouzdra (těsnění skla, korunky, víka, tlačítek),ultrazvuk pouzdra a náramku.

U některých značek je součástí přetěsnění korunka, Heliový ventil, tlačítka, viz. ceník oprav dané značky. Pro bližší informace kontaktujte naše servisní místo.

Řemínky – UŽITEČNÉ RADY

Pouzdro a kovové náramky jsou vyrobeny z kvalitních ušlechtilých kovů. Pravidelné čištění a pečlivé opláchnutí pod tekoucí vodou – zvláště po každém kontaktu s mořskou nebo chlórovanou vodou zajistí jejich bezvadný vzhled. To platí i o hodinkách s koženým řemínkem, přičemž kůže by neměla přijít do styku s vodou.

Řemínky z pravé kůže jsou vyrobeny z nejjemnějších materiálů a jsou velmi kvalitním výrobkem. Tak jako u všech produktů z přírodní kůže (boty, rukavice apod.) i u řemínků závisí jejich životnost na zatížení, jakému jsou vystaveny. Především kosmetika a pot urychlují proces stárnutí. Při častém kontaktu s vodou, nebo při pobývání ve vlhkém prostředí, doporučujeme k hodinkám kovový náramek nebo syntetický řemínek.

Naše prodejny

Firemní údaje

KVEDU Praha s.r.o.

Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha - Staré Město

IČO: 24768031
DIČ: CZ 24768031

Bankovní spojení: ČSOB Praha 1 – č.ú. 240554635/0300

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce číslo 172699

Loga Dušák ke stažení

Všechna práva vyhrazena. © Klenotnictví Dušák 2020. Web vytvořil noConcept