fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Servis Klenotnictví Dušák

Hodinářský servis by měl být brán jako samozřejmost, protože jen správně namazaný a vyladěný stroj dobře funguje. Jako autorizované servisní místo zajišťujeme záruční i pozáruční servis, proto se na nás neváhejte kdykoli obrátit.

Statut autorizovaného servisu máme na značky: IWC Schaffhausen, Omega, Breitling, Zenith, Nomos, Rado a Longines.

Naši hodináři jsou odborně proškoleni v mezinárodních servisních centrech. Pracují v prostředí, které je vybaveno nejmodernější technikou a řadí se na přední místo v žebříčku nejlepších servisních míst v Česku. Vaše hodinky jsou tak u nás v těch nejlepších rukách.

Najdete nás ve 2. patře budovy Nový Kolowratský palác — v průchodu vedle naší prodejny Na Příkopě 17.

Kdy navštívit servis

Nosíte-li hodinky každý den a podnikáte s nimi veškeré své aktivity, je pravidelný servis jednou za 2 roky nezbytný. Jednou za 5 let pak doporučujeme celkovou revizi.

Další indikací k návštěvě servisu je změna přesnosti chodu. Jakmile se hodinky zrychlují, potažmo zpomalují o více než výrobcem danou toleranci, není něco v pořádku.

Další důvod k návštěvě servisu představuje skutečnost, že hodinky používáte ve vodě. Ať už šnorchlujete, nebo se noříte do hlubin moří, budou Vaše hodinky každý rok před sezonou vyžadovat zkoušku vodotěsnosti a každé dva roky přetěsnění.

Vodotěsnost není radno přeceňovat

Před vodou je stroj hodinek chráněn pouzdrem a těsněními. Vnější vlivy jako pot, chlorovaná či slaná voda, kosmetika, parfémy nebo prach mohou těsnění poškodit. Jeho stav doporučujeme pravidelně kontrolovat a v případě potřeby jej vyměnit.

Při intenzivním používání hodinek ve vodě doporučujeme kontrolní servis jednou ročně. Hodinky, které přijdou do kontaktu s vodou pouze příležitostně, stačí kontrolovat každé dva roky a přetěsňovat každých 3–5 let. Test vodotěsnosti hodinek Vám rádi provedeme na počkání.

A máme pro Vás ještě jedno doporučení: Nikdy nemanipulujte s korunkou a tlačítky, pokud jsou hodinky mokré. Výjimkou jsou speciální potápěčské hodinky jako např. kolekce Omega Planet Ocean.

Výměna baterie a přetěsnění

U všech námi servisovaných značek doporučují výrobci výměnu baterie s přetěsněním každých 3–5 let. U hodinek aktivně používaných ve vodě pak každé 2 roky. Přetěsnění hodinek zahrnuje výměnu baterie (u quartz modelů), výměnu všech těsnících částí pouzdra (těsnění skla, korunky, víčka, tlačítek) a ultrazvukové čištění pouzdra a náramku.

Nezapomínejte na řemínky a náramky

I řemínkům a náramkům je důležité věnovat náležitou péči. Náramky z ušlechtilých kovů je vhodné pravidelně čistit a oplachovat, a to zvláště po kontaktu s mořskou nebo chlorovanou vodou.
Naopak kožené řemínky by do styku s vodou přijít neměly. Tak jako u všech produktů z přírodní kůže i u řemínků závisí jejich životnost na zatížení, jakému jsou vystaveny. Především kosmetika a pot urychlují proces stárnutí. Při častém kontaktu s vodou nebo při pobývání ve vlhkém prostředí doporučujeme k hodinkám raději kovový náramek nebo syntetický řemínek.

Pět rad, co s mechanickými hodinkami (ne)dělat

Vodotěsnost

Hodinky není vhodné vystavovat extrémním podmínkám a je třeba dbát doporučení o vodotěsnosti. Hodnoty vodotěsnosti mohou být zavádějící. Například hodinky s vodotěsností 30 m (3 ATM/BAR) nesmíte brát do sprchy ani do bazénu. S hodinkami s vodotěsností 50 m (5 ATM/BAR) byste neměli chodit do sprchy, také se s nimi nedoporučuje plavat v bazénu nebo v moři, natož se potápět. To lze až s hodinkami s vodotěsností 100 m. Potápěčské hodinky začínají na vodotěsnosti 200 m.

Pravidelné nošení

Automatické hodinky je nutné opravdu nosit. Pravidelné pohyby zápěstím dodávají dynamiku rotoru, ten kinetickou energii předává do pérovníku, který pohání strojek. Mějte na paměti, že automaty položené na desce pracovního stolu nebo nasazené na ruce při sedavém zaměstnání nemají možnost se natáhnout a jejich chod tak není přesný. Strojek se může i zcela zastavit.

Návod

Nepodceňujte návod k použití. Hodinky jsou složitý stroj a nelze je obsluhovat, aniž bychom je pochopili. Je vhodné nastudovat postup, jak hodinky ovládat a používat, aby pracovaly perfektně.

Náramky

Nezanedbávejte péči o náramky a řemínky. Zejména po kontaktu se slanou vodou je potřeba náramky a řemínky opláchnout. Kožené řemínky by však v ideálním případě neměly do kontaktu s vodou přijít vůbec, aby byla co nejdéle zachována jejich životnost.

Magnetismus

Nezapomeňte, že magnety, které narušují přesnost chodu hodinek, jsou téměř všude, nejen v elektronických zařízeních, ale také třeba v zapínání kabelek či peněženek. Proto se snažte hodinky k těmto předmětům, pokud možno, nepřibližovat.

Důležité informace

Adresa

Na Příkopě 1047/17
Praha 1
2. patro v průchodu

Otevírací doba

Po – Pá 09:00 – 18:00
So – Ne ZAVŘENO

Servisujeme

Omega
Rado
IWC
Longines
Zenith
Nomos
Breitling

Tabulka vodotěsnosti

 

STUPEŇ VODOTĚSNOSTI OZNAČENÍ STŘÍKAJÍCÍ VODA, DÉŠŤ SPRCHOVÁNÍ, MYTÍ RUKOU PLAVÁNÍ,POTÁP. BEZ DÝCH.PŘÍSTROJE, KOUPÁNÍ HLUBINNÉ POTÁPĚNÍ
WR 0 M bez označení NE NE NE NE
WR 30 M 3 ATM/3 BAR ANO NE NE NE
WR 50 M 5 ATM/5 BAR ANO ANO NE NE
WR 100 M 10 ATM/10 BAR ANO ANO ANO NE
WR 200 M 20 ATM/20 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 300 M 30 ATM/30 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 500 M 50 ATM/50 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 1 000 M 100 ATM/100 BAR ANO ANO ANO ANO

 

Tabulka záručních lhůt

 

ZNAČKA DÉLKA ZÁRUKY PODMÍNKY
Omega 5 let Od 1.7. 2018 5 let na vše. Starší: 4 roky křemíková setrvačka,
3 roky co-axial, 2 roky ostatní.
Breitling
2 a 5 let 5 let kalibr stroje Breitling (nutná dvouletá kontrola
v autorizovaném servisu) a 2 roky ostatní.
Brequet 2 roky
IWC 2 a 8 let Po registraci do dvou let 8 letá záruka, jinak 2 roky.
Tag Heuer 2 roky
Chopard 5 let Platná od 1. července 2022
Nomos 2 roky
Longines 2 a 5 let Od 1.1.2021 automatické hodinky 5 let, ostatní 2 roky.
Rado 2 roky
Ulysse Nardin 2 a 5 let Po registraci do dvou let 5 letá záruka, ostatní 2 roky.
Jaeger-LeCoultre 2 a 8 let Po registraci do dvou let 8 letá záruka, jinak 2 roky (platí i pro
Atmos).
Baume Mercier 2 roky Strojek Baumatic 3 roky-nutné do 60 dnů po koupi registrovat.
Zenith 2 roky Po registraci 3 roky
QlockTwo 2 roky
Erwin Sattler 2 roky
Jaquet Droz 2 roky
Maurice Lacroix 2 roky

 

Naše prodejny

Firemní údaje

KVEDU Praha s.r.o.

Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha - Staré Město

IČO: 24768031
DIČ: CZ 24768031

Bankovní spojení: ČSOB Praha 1 – č.ú. 240554635/0300

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce číslo 172699

Loga Dušák ke stažení

Marketingové materiály

Všechna práva vyhrazena. © Klenotnictví Dušák 2023. Web vytvořil AKO Enterprise