fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Servis hodinek

Otevírací doba

V období 2.-6. ledna 2023 ZAVŘENO z důvodu inventury

Po – Pá 09:00 – 18:00
So – Ne ZAVŘENO

Adresa

Na Příkopě 1047/17
Praha 1
2. patro v průchodu

Kontakt

Tel.: +420 222 318 812
GSM: +420 736 630 134
E-mail: servis@dusak.cz

S účinností od 10.12.2021 prodlužujeme termíny vyhotovení celkových oprav na 6 měsíců. K tomuto kroku jsme se rozhodli v důsledku extrémního nárůstu počtu zakázek od začátku covidové pandemie a výrazně zhoršené dostupnosti a logistice náhradních dílů z centrál značek. Zároveň bychom vás rádi požádali o upřednostnění e-mailové komunikace (servis@dusak.cz) před telefonickou.

Nelze současně obsluhovat přítomného zákazníka a zvedat telefony.

Děkujeme předem za vaše laskavé pochopení.

Servis má o státních svátcích zavřeno.

V případě dotazů v době uzavření servisu nás neváhejte kontaktovat na tel.: +420736630133.

Hodinářský servis se nachází ve 2.patře v průchodu vedle naší prodejny Na Příkopě 17 v budově s názvem Nový Kolowratský palác.

Certifikát autorizačního servisního místa mají mistři hodináři na značky: Omega, Rado, IWC, Zenith, Nomos, Breitling a nově poskytujeme autorizovaný servis hodinek Longines. Do servisu můžete přinést mechanické i bateriové hodiny a hodinky. Náš hodinářský servis je vybaven nejmodernější technikou a řadí se na přední místo v žebříčku nejlepších servisních míst v Čechách.

Servisní služby

V současné době poskytuje firma záruční a pozáruční servis pro značky

Servis hodinek by měl být brán jako samozřejmost – jen správně namazaný a vyladěný stroj dobře „šlape“. Náš hodinářský servis je vybavený špičkovou technologií a značkovými náhradními díly. Hodinářští mistři, disponující bohatými znalostmi, jakož i řemeslnou zručností, jsou vyškoleni v servisních centrálách švýcarských výrobců a zajišťují tu nejlepší péči o výrobky našich zákazníků.

Jako autorizovaní prodejci zastupovaných značek zajišťujeme záruční servis hodinek:

A) v našem hodinářském servisu

za předpokladu, že na danou značku a model hodinek jsme autorizováni servis poskytovat

B) v autorizovaném servisu značky

  • v případě, že byly hodinky zakoupeny v prodejnách Klenotnictví Dušák, Butik Omega, zprostředkujeme dopravu a pojištění opravy zákazníkovi ZDARMA
  • v případě, že nebyly hodinky zakoupeny v našich prodejnách, nebo jsou již po záruce, zprostředkujeme dopravu a pojištění opravy zákazníkovi ZA ÚPLATU dle platného ceníku služeb našeho hodinářského servisu.

Interiér servisu

MASTER CHRONOMETER

Mechanické časomíry té nejvyšší kvality nazýváme chronometry. Jedná se o hodinky, které prošly certifikací přesnosti COSC, nebo v případě značky Omega nejpřísnějším měřením nezávislé instituce METAS. Jaký je mezi COSC a METAS rozdíl?

Testovací proces COSC řeší přesnosti strojku s odchylkou -4 až +6 sekund za den, ta musí být dodržena v pěti polohách strojku. Zkouška METAS probíhá deset dní, v rámci osmi různých testů dojde ke 283 krokům certifikačního procesu a hodinky se testují v šesti polohách. Přesnost jejich chodu je dána odchylkou 0 až +5 sekund za den, přičemž navíc musí být odolné proti silnému magnetickému poli s hodnotou 15 000 gaussů. Pokud časomíra projde touto přísnou zkouškou, vyslouží si prestižní název Master Chronometer.

ÚDRŽBA HODINEK

Tak jako každý přesný časoměrný přístroj musí být i hodinky pravidelně „ošetřovány“. Chraňte Vaše hodinky před nárazy a údery do tvrdých předmětů a nevystavujte je působení chemických látek, nebezpečných plynů nebo magnetických polí. Váš chronometr je koncipován tak, že funguje bezvadně v rozmezí teplot od 0 do 50 °C

Chronometr je časoměrný přístroj, vyvinutý na vysoké úrovni, který pracuje nepřetržitě a často ve velmi náročných podmínkách. Doporučujeme servis každé dva roky a jednou za pět let revizi.

Kdy navštívit servisní místo?

První indicií je změna přesnosti chodu. Jakmile se začne časomíra zrychlovat, potažmo zpomalovat o více než minutu až dvě týdně.
Druhý důvod k návštěvě servisu představuje skutečnost, že hodinky jsou používány ve vodě.

VODOTĚSNOST HODINEK

Před vodou je stroj hodinek chráněn pouzdrem a těsněními. Různé vnější vlivy např. pot, chlorovaná voda, slaná voda, kosmetika, parfémy, prach mohou těsnění poškodit. Stav těsnění doporučujeme pravidelně kontrolovat a vyměňovat.
Při intenzivním používání hodinek ve vodě doporučujeme kontrolní servis 1x ročně. Hodinky, které přijdou do kontaktu s vodou pouze příležitostně, doporučujeme kontrolovat každé dva roky. Test vodotěsnosti hodinek provádíme na počkání.

Stupeň vodotěsnosti hodinek je u každého modelu individuální. Obvykle je uveden na spodním víčku hodinek, a to v metrech, barech či atmosférách. Jedná se však o laboratorní hodnoty, nikoli o absolutní hloubky potápění. Nikdy nemanipulujte s korunkou a tlačítky pokud jsou hodinky mokré nebo mají kontakt s vodou.

Tabulka vodotěsnosti

 

STUPEŇ VODOTĚSNOSTI OZNAČENÍ STŘÍKAJÍCÍ VODA, DÉŠŤ SPRCHOVÁNÍ, MYTÍ RUKOU PLAVÁNÍ,POTÁP. BEZ DÝCH.PŘÍSTROJE, KOUPÁNÍ HLUBINNÉ POTÁPĚNÍ
WR 0 M bez označení NE NE NE NE
WR 30 M 3 ATM/3 BAR ANO NE NE NE
WR 50 M 5 ATM/5 BAR ANO ANO NE NE
WR 100 M 10 ATM/10 BAR ANO ANO ANO NE
WR 200 M 20 ATM/20 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 300 M 30 ATM/30 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 500 M 50 ATM/50 BAR ANO ANO ANO ANO
WR 1 000 M 100 ATM/100 BAR ANO ANO ANO ANO

 

Tabulka záručních lhůt

 

ZNAČKA DÉLKA ZÁRUKY PODMÍNKY
Omega 2-5 let Od 1.7. 2018 5 let na vše. Starší: 4 roky křemíková setrvačka,
3 roky co-axial, 2 roky ostatní.
Breitling
2 a 5 let 5 let kalibr stroje Breitling (nutná dvouletá kontrola
v autorizovaném servisu) a 2 roky ostatní.
Brequet 2 roky
IWC 2 a 8 let Po registraci do dvou let 8 letá záruka, jinak 2 roky.
Tag Heuer 2 roky
Chopard 5 let Platná od 1. července 2022
Nomos 2 roky
Longines 2 a 5 let Od 1.1.2021 automatické hodinky 5 let, ostatní 2 roky.
Rado 2 roky
Ulysse Nardin 2 a 5 let Po registraci do dvou let 5 letá záruka, ostatní 2 roky.
Jaeger-LeCoultre 2 a 8 let Po registraci do dvou let 8 letá záruka, jinak 2 roky (platí i pro
Atmos).
Baume Mercier 2 roky Strojek Baumatic 3 roky-nutné do 60 dnů po koupi registrovat.
Zenith 2 roky Po registraci 3 roky
QlockTwo 2 roky
Erwin Sattler 2 roky
Jaquet Droz 2 roky
Maurice Lacroix 2 roky

 

Výměna baterie quartzových hodinek / přetěsnění

U všech námi servisovaných značek doporučují výrobci výměnu baterie s přetěsněním, se zárukou vodotěsnosti každých 3-5 let, tzv. částečná oprava. U hodinek aktivně používaných ve vodě doporučují výrobci přetěsnění hodinek každé 2 roky.

Přetěsnění hodinek zahrnuje: výměnu baterie (u quartz. modelů), výměnu všech těsnících částí pouzdra (těsnění skla, korunky, víka, tlačítek),ultrazvuk pouzdra a náramku.

U některých značek je součástí přetěsnění korunka, Heliový ventil, tlačítka, viz. ceník oprav dané značky. Pro bližší informace kontaktujte naše servisní místo.

Řemínky – UŽITEČNÉ RADY

Pouzdro a kovové náramky jsou vyrobeny z kvalitních ušlechtilých kovů. Pravidelné čištění a pečlivé opláchnutí pod tekoucí vodou – zvláště po každém kontaktu s mořskou nebo chlórovanou vodou zajistí jejich bezvadný vzhled. To platí i o hodinkách s koženým řemínkem, přičemž kůže by neměla přijít do styku s vodou.

Řemínky z pravé kůže jsou vyrobeny z nejjemnějších materiálů a jsou velmi kvalitním výrobkem. Tak jako u všech produktů z přírodní kůže (boty, rukavice apod.) i u řemínků závisí jejich životnost na zatížení, jakému jsou vystaveny. Především kosmetika a pot urychlují proces stárnutí. Při častém kontaktu s vodou, nebo při pobývání ve vlhkém prostředí, doporučujeme k hodinkám kovový náramek nebo syntetický řemínek.

Poskytujeme servis řemínků značky Hirsch.

Naše prodejny

Firemní údaje

KVEDU Praha s.r.o.

Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha - Staré Město

IČO: 24768031
DIČ: CZ 24768031

Bankovní spojení: ČSOB Praha 1 – č.ú. 240554635/0300

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce číslo 172699

Loga Dušák ke stažení

Marketingové materiály

Všechna práva vyhrazena. © Klenotnictví Dušák 2022. Web vytvořil noConcept