fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Hodinky Baume & Mercier

Příběh společnosti Baume & Mercier začíná v roce 1830. Bratři Louis-Victor a Célestin Baumeovi si ve vesnici Les Bois ve švýcarské Juře otevřeli obchod s hodinkami (comptoir horloger). Podnikání bratrů Baumeových se rychle rozrůstalo a věrni svému mottu "přijímat pouze dokonalost, vyrábět pouze hodinky nejvyšší kvality" si vybudovali skvělou pověst díky tvorbě výjimečných hodinek s nejnovějšími inovacemi. S vědomím potenciálu, který představovala nová teritoria, založili pobočku v Londýně pod názvem "Baume Brothers". Brzy se rozšířila po celém britském impériu. Koncem 19. století již společnost získala solidní mezinárodní pověst a stala se nepřehlédnutelným hráčem na poli hodinářství v širokém okolí.

Na počátku 20. let 20. století spojil ředitel společnosti William Baume své síly s Paulem Mercierem. Společně založili v roce 1918 společnost Baume & Mercier, Genève. Firma se brzy stala jednou z nejaktivnějších v oblasti náramkových hodinek díky nabídce pozoruhodně vyvážených modelů speciálních tvarů.

V padesátých a šedesátých letech společnost, která neustále usilovala o rovnováhu symbolizovanou řeckým písmenem Phi - současným logem Baume & Mercier - položila základy toho, co je dnes považováno za archetyp tradičních kulatých hodinek. Uvedla tak na trh různé chronografy vybavené funkcemi, jako je zobrazení fáze měsíce.

Společnost Baume & Mercier, která neustále prokazovala svou kreativitu, představila v sedmdesátých letech 20. století hodinky inovativních tvarů, jako například Galaxie a Stardust, které získaly prestižní mezinárodní ocenění včetně Zlaté růže z Baden-Badenu. V roce 1973 přišla společnost Baume & Mercier s hodinkami Riviera, jedněmi z prvních ocelových sportovních hodinek na světě. V roce 1988 se firma připojila ke skupině Vendôme, nyní Richemont, a obohatila svou kolekci o řadu úspěšných modelů, které se okamžitě prosadily jako vlajkové řady značky.

Modelové řady hodinek značky Baume & Mercier

Clifton Baumatic

Hampton

Classima

Clifton Club

Classsima Lady

Promesse

Riviera

Baume

Naše prodejny

Firemní údaje

KVEDU Praha s.r.o.

Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha - Staré Město

IČO: 24768031
DIČ: CZ 24768031

Bankovní spojení: ČSOB Praha 1 – č.ú. 240554635/0300

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce číslo 172699

Loga Dušák ke stažení

Marketingové materiály

Všechna práva vyhrazena. © Klenotnictví Dušák 2023. Web vytvořil AKO Enterprise