fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Magazín Dušák

Přivítejme novou kolekci Omega 2022

Letošní novinky značky OMEGA Vás jistě oslní nejen neotřelými barvami, ale především inovacemi, které svou variabilitou vyhoví každé osobnosti a stylu. Vstupte i Vy do unikátního vesmíru značky OMEGA a užijte si objevování.

OMEGA PLANET OCEAN ULTRA DEEP

SEAMASTER DIVER 300M

SEAMASTER AQUA TERRA

SPEEDMASTER 57

SPEEDMASTER MOONWATCH

CONSTELLATION 41MM

CONSTELLATION 28MM

CONSTELLATION 29MM

Seamaster Planet Ocean Ultra Deep

 

Jejich domov je rozlehlý a hluboký

Dovolte, abychom Vás vzali na nejhlubší místo planety. Prohlédnete si rekordmanské hodinky Planet Ocean a jimi inspirovanou kolekci odolávající hloubkám.

Seamaster Planet Ocean Ultra Deep představují pokračování potápěčského odkazu značky OMEGA.

V roce 2019 se první modely Ultra Deep zapsaly do historie, když klesly na nejhlubší místo na Zemi. Nyní se technologie, která tento ponor umožnila, vrací v podobě nové kolekce pro hloubku 6 000 m.

90 let pod vodou

Příběh značky OMEGA, průkopníka v oblasti námořnictví, začal již v roce 1932 modelem „OMEGA Marine“ – prvními potápěčskými hodinkami na světě, které byly k dispozici civilním potápěčům. Tyto hodinky se vyznačovaly důmyslnou konstrukcí dvojitého pouzdra, jež zaručovalo dokonalou vodotěsnost.

Působivý model Ultra Deep, který je koncentrací potápěčských inovací OMEGA, vznikl v roce 2019. Aby obstál v těch nejnáročnějších podmínkách, byl vyroben z nezničitelných prvků – pouzdro je z lisovaného titanu třídy 5, robustní pevné stěžejky přezdívané „Manta“ pomohly inovativním způsobem s uchycením řemínku a kuželovité safírové sklo zajistilo parametry srovnatelné s průzory na ponorkách.

V dubnu téhož roku se troje hodinky Ultra Deep připojily k průzkumníkovi Victoru Vescovovi a jeho misi na dno Mariánského příkopu v Tichém oceánu a dosáhly hloubky 10 935 m (35 876 stop). Jedná se o nejhlubší ponor, jaký kdy člověk nebo hodinky uskutečnili. 

Nové hodinky z titanu

Sestavě sedmi hodinek o průměru 45,5 mm a vodotěsností do 6 000 m (20 000 stop) vévodí výrazná verze vyrobená z lisovaného a pískovaného titanu třídy 5. Opravdový charakter dává hodinkám kartáčovaná keramická luneta s potápěčskou stupnicí LiquidmetalTM, spolu s výrazným asymetrickým pouzdrem, které připomíná prototyp modelu Ultra Deep. Na něm nasazený pruhovaný řemínek NATO v azurové a černé barvě je vyrobený z polyamidové příze a pochází z 100% recyklovaných rybářských sítí.

Pod vystouplým kuželovitým safírovým sklíčkem se nachází číselník z černého keramizovaného titanu s azurovými číslicemi a namodralým přechodem na centrální vteřinové ručičce. Po otočení hodinek se na zadním titanovém dýnku objeví černým laserem gravírovaný emblém sonaru, s ikonickým mořským koníkem OMEGA uprostřed. Nechybí ani nápis „Diver’s watch 6000 m for saturation diving“, který vyzdvihuje profesionální zaměření hodinek.

Ocel O-MEGASTEEL

Šest modelů z kolekce Ultra Deep bylo vyrobeno ze zcela nové oceli O-MEGASTEEL. Tato vysoce odolná slitina znovu dokazuje vedoucí postavení společnosti OMEGA v oblasti výroby vyspělých materiálů, jejichž vlastnosti přesahují běžný standard. O-MEGASTEEL se vyznačuje vynikající pevností, světlejší barvou a nedostižným leskem.

Na výběr jsou číselníky v bílé barvě nebo s gradientním efektem, které přecházejí z šedé nebo modré do černé barvy. Ty mají lesklou povrchovou úpravu a ručky i indexy z 18karátového bílého zlata.  

Testováno a certifikováno pro hloubky
Všechny varianty jsou poháněny Co-Axiálním kalibrem OMEGA 8912 a certifikovány jako Master Chronometer v nejvyšším švýcarském standardu přesnosti a magnetické odolnosti. Hodinky OMEGA Ultra Deep byly v roce 2021 také otestovány v hloubce 6 269 m v Mariánském příkopu.

 

Testováno a certifikováno pro hloubky

Všechny varianty jsou poháněny Co-Axiálním kalibrem OMEGA 8912 a certifikovány jako Master Chronometer v nejvyšším švýcarském standardu přesnosti a magnetické odolnosti. Hodinky OMEGA Ultra Deep byly v roce 2021 také otestovány v hloubce 6 269 m v Mariánském příkopu.

Vychutnejte si chladivé osvěžení

Model Seamaster Professional Diver 300M si od svého debutu v roce 1993 získal oblibu mezi dobrodruhy z celého světa, včetně elegantního Angličana s krycím jménem 007.

SEAMASTER DIVER 300M – potápěčská klasika dostala sytě zelený ciferník.
Vracejí se hodinky, které debutovaly v roce 1993. S číselníkem se vzorem vln v nápadném zeleném odstínu jsou nyní v roce 2022 výraznější než kdykoli předtím. Ocelové pouzdro o průměru 42 mm má jednosměrně otočnou leštěnou zelenou lunetu s potápěčskou stupnicí z bílého smaltu Grand-Feu. Pohon nových hodinek Seamaster Diver 300M se zeleným keramickým číslníkem zajišťuje Co-Axiální strojek.

OMEGA 8800 Master Chronometer s bohatou povrchovou úpravou. Tento model má ocelový skládaný náramek s broušenými prvky a novým napojením do pouzdra, což dodává potápěčským hodinkám slavnostnější vzhled. Příznivci sportovnějších outfitů mohou zvolit zelený kaučukový řemínek.

SEAMASTER AQUA TERRA
Číselníky inspirované pevninou a mořem

Kolekce pro rok 2022 je především o barvách. Přináší řadu nových odstínů číselníků, které provází plynulý přechod z Aqua do Terra. Fanoušci si mohou vybrat z modelů o velikosti 38 mm v barvách atlantická modrá, pobřežní zelená, pískovec, šafrán a terakota. Ve velikosti 34 mm potom s číselníky v barvách mořská modrá, tropická laguna, pískovec, lasturová růžová a levandule.

Výrazné číselníky z mosazi jsou od středu paprskovitě broušené. U 38mm modelů mají ručky a indexy rhodiované, zatímco modely o průměru 34 mm mají tyto detaily z 18karátového bílého zlata. Všechny mají pouzdro z leštěné oceli a jejich náramky byly přepracovány a nyní mají více zaoblené články. Uvnitř bije Co-Axiální kalibr OMEGA 8800 Master Chronometer.

Podívejte se na nejnovější Omega Speedmastery

Ačkoli OMEGA Speedmaster byly původně navrženy pro automobilové závody, svými parametry jsou předurčeny k létání. Staly se prvními hodinkami nošenými na Měsíci i nezbytnou výbavou pozemských objevitelů. Tento profesionální chronograf je v roce 2022 na správné cestě oslovit novou generaci fanoušků hodinek Speedmaster.

Speedmaster ’57 Calibre 9906 – zeštíhlený model splní velká očekávání

Slavné OMEGA Speedmaster ’57, uvedené v roce 2013, se v nyní vrací s vylepšeným strojkem Master Chronometerem a tenčím profilem. Nová kolekce se skládá z osmi nových modelů z oceli, které pohání Co-Axiální kalibr OMEGA 9906 Master Chronometer. Použití strojku s ručním nátahem umožnilo zeštíhlení pouzdra i tenčí lunetu, což novému modelu ’57 zaručuje plynulejší profil. K dispozici je nový černý sendvičový číselník se zapuštěnými hodinovými indexy a vintage odstínem Super-LumiNova. Dále tři verze s PVD číselníky – v modré, zelené a lakované vínové barvě. Dostupné jsou ocelové náramky nebo barevně ladící kožené řemínky.
S tloušťkou pouhých 12,99 mm je nový model ’57 výrazně tenčí než jeho bratr Speedmaster Moonwatch 3861 s 13,58 mm. Na hodinkách řady Speedmaster nesmí chybět odkaz vesmírnou historii. Náramek na ocelové verzi je inspirován edicí pro Apollo 11 z roku 2019 a je vybaven patentovaným systémem OMEGA pro pohodlnou regulaci délky.

THE SPEEDMASTER MOONWATCH MOONSHINE™ GOLD
Legandární měsíční hodinky ve vesmírné záři

Pokud jde o materiál pouzdra, mohou si fanoušci hodinek Moonwatch vybírat – aktuálně jsou v nabídce modely z oceli, zlata SednaTM a zlata CanopusTM. OMEGA nyní v roce 2022 posouvá měsíční inspiraci na další úroveň a představuje dva nové kusy v provedení zlata MoonshineTM. První s číselníkem ze zlata MoonshineTM, černou keramickou lunetou, inverzními černými subčíselníky a indexy. Druhý s číselníkem se zelenou PVD úpravou a zelenou keramickou lunetou. Pro ještě větší výběr nabízí OMEGA dva způsoby, jak zlaté MoonshineTM Moonwatch připnout na zápěstí: zlatý náramek nebo kaučukový řemínek. Všechny nové modely pohání Co-Axiální kalibr OMEGA 3861 Master Chronometer. OMEGA nabízí hodinky na leštěném náramku z 18kt. zlata MoonshineTM s broušenými detaily nebo na integrovaném černém kaučukovém řemínku s měsíční texturou na zadní straně a skládací sponou z 18kt. zlata MoonshineTM.

Constellation 41mm – nové číselníky svírají slavné drápky Constellation

Mezi novými modely pro rok 2022 je i několik hvězd z rodiny Constellation. Modely o velikosti 41 mm s keramickou lunetou přichází s novými číselníky v bílé, rhodiové šedé, gradientní zelené a vínové barvě. Hodinky jsou k dispozici v oceli, kombinaci oceli a 18karátového žlutého zlata nebo oceli a 18karátového zlata SednaTM. Keramické lunety mohou být v leštěné modré, černé nebo hnědé barvě a jejich římské číslice jsou, v závislosti na modelu, vyplněny bílým smaltem nebo slitinou OMEGA CeragoldTM. Všechny hodinky mají ladící kožený řemínek s pogumovanou podšívkou a pohání je Co-Axiální strojek OMEGA 8900 Master Chronometer. Zobrazený model z oceli má bílý keramický číselník s modrou keramickou lunetou a římské číslice vyplněné bílým smaltem Grand Feu. Stylový kožený řemínek s pogumovanou podšívkou zaručuje pohodlné nošení.

Constellation 28mm – přesné hodinky Omega odhalují svou jemnější stránku

Mezi novými modely pro rok 2022 je i několik hvězd z rRodina Constellation se rozrostla o nové krásné modely s průměrem 28 mm. Mají číselníky ve čtyřech pastelových barvách: červánková růžová, květ patchouli, nebeská modrá a zelená matcha. Něžné odstíny se objevují i jinde. Aby OMEGA podpořila pastelový vzhled, sladila římské číslice na lunetě s barvami číselníku. Všechny čtyři modely mají pouzdro a náramek z oceli a ručky, indexy i další prvky na číselníku z 18karátového bílého zlata. Uvnitř hodinek je quartzový strojek OMEGA 4061, který nabízí neochvějnou přesnost. Všechny modely mají na zadní straně pouzdra vyražený medailon Constellation. Ikonický obrázek observatoře obklopené noční oblohou s osmi leštěnými symbolickými hvězdami představuje bezpočet ocenění za přesnost, která společnost OMEGA získala ve 30. a 40. letech 20. století.

Constellation Aventurine – Mistrovské dílo švýcarské výroby s číselníkem vytvořeným přírodou

Tyto výjimečné modely o průměru 29 mm mají číselníky vyrobené z přírodního kamene aventurín. To znamená, že žádné dva nejsou stejné a každý je jedinečný. K dispozici je dvanáct nových variant v provedení z oceli a zlata SednaTM nebo pro puristy čistě ze zlata SednaTM. Všechny s číselníky jsou z přírodního aventurínu v zelené, červené nebo modré barvě. Fanoušci si mohou vybrat buď lunetu vykládanou diamanty, nebo s gravírovanými římskými číslicemi. Známý náramek pro tuto edici nahradily kožené řemínky v ladících barvách.

Pod přírodními číselníky bije Co-Axiální kalibr OMEGA 8700 Master Chronometer nebo 8701 u celozlatých modelů. Zobrazené modely mají lunety s diamanty, skeletované hodinové a minutové ručky a jejich kožené řemínky ladí s číselníkem v třpytivě modré, červené nebo zelené barvě. O pohon se stará Co-Axiální kalibr OMEGA 8701 Master Chronometer, který je viditelný skrze zadní safírové sklíčko.

Naše prodejny

Firemní údaje

KVEDU Praha s.r.o.

Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha - Staré Město

IČO: 24768031
DIČ: CZ 24768031

Bankovní spojení: ČSOB Praha 1 – č.ú. 240554635/0300

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce číslo 172699

Loga Dušák ke stažení

Marketingové materiály

Všechna práva vyhrazena. © Klenotnictví Dušák 2023. Web vytvořil AKO Enterprise