fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Magazín Dušák

OMEGA Novelties 2021

Užijte si objevování novinek OMEGA pro rok 2021!

„Je mi velkým potěšením představit vám nejnovější hodinky OMEGA pro rok 2021, jež jsou plné exkluzivních designů, materiálů a vylepšení, které jsme pro vás připravili.

V poslední době má pro nás všechny právě čas v životě velice speciální místo. Všichni jsme se naučili vážit a oceňovat každou hodinu, minutu či sekundu, kterou máme k dispozici. Proto jsou hodnoty kvality, autenticity a řemeslného zpracování pro nás opravdu důležité. Lidé stále více přijímají myšlenku dobře vyrobených produktů, které jsou nejen smysluplné, ale navíc mají skutečný lidský dotek.

To je přesně to, co hodinky OMEGA nabízejí. Jak uvidíte na následujících stránkách, pokračujeme ve vyprávění příběhu o našem bohatém dědictví, přesto aktualizovaném optikou moderní inovace a průkopnických technologií. Naši hodináři letos opět posunuly hranice řemeslné zručnosti, aby všem zákazníkům poskytli co nejinspirativnější modely hodinek.

Pro ty, kteří mají obnovený respekt k času, tyto hodinky určitě splní veškeré touhy.

Doufám, že se vám budou líbit.“

Raynald Aeschlimann, Prezident a generální ředitel společnosti OMEGA

 

SEAMASTER 300 

Historie modelu OMEGA Seamaster 300 se začala psát v roce 1957. Člověk vždy hledal neznámé a obdivoval neobjevené – a nic nepředstavuje tak obtížnou výzvu jako podmořský svět. Seamaster 300 zůstává nejen pro generace potápěčů ikonou více než 60 let.  V roce 2021 představuje značka OMEGA nejnovější upgrade tohoto slavného ikonického modelu. Nejen, že hodinky budou tenčí než předchozí verze díky novému safírovému sklíčku, ale budou zahrnovat spoustu historických poct a odkazů na nejmodernější technologie včetně Master Chronometer.

Průkopnický příběh

Původní model Seamaster 300 prorazil v době velkých změn. Po skončení druhé světové války v roce 1945 začala společnost objevovat novou a vzrušující éru zkoumání, cestování a opětovného nalezení smyslu pro dobrodružství. Věda spolu s průmyslem začínala opět nabírat na obrátkách a společnost OMEGA byla odhodlána reagovat novou řadou hodinek určených výhradně profesionálům. V roce 1957 se proto zrodila kolekce „Professional Trilogy“, včetně modelů Speedmaster, Railmaster a Seamaster 300.

V rámci této rodiny byly hodinky Seamaster 300 uvedeny na trh jako vůbec první profesionální potápěčské hodinky společnosti OMEGA. Design byl pozoruhodný černým číselníkem, světelnými indexy a velkými ručkami, díky nimž byl čas velmi snadno čitelný i za těch nejnáročnějších podmínek.

Navíc se jednalo o inovativní zázrak techniky. Kromě toho, že hodinky nabízeli důmyslný vysokotlaký vodotěsný systém, představily také první potápěčskou lunetu společnosti OMEGA se speciální bezpečnostní funkcí, jež zabraňuje náhodnému otočení během ponoru. Seamaster 300 okamžitě zaznamenal celosvětový úspěch a oslovil nejen zkušené potápěče, ale i vědce, armádu na moři či rekreační milovníky vodních sportů.

DESIGN

Nová kolekce odkazuje na ducha tohoto ikonického modelu z roku 1957. Seamaster 300 jsou k dispozici o průměru 41 mm v klasické nerezové oceli s tenčími rámečky vyrobenými z oxalického eloxovaného hliníku, který zvyšuje jejich tvrdost a odolnost.

ŘEMÍNEK A NÁRAMEK

Náramky jsou vyrobeny z nerezové oceli s vylepšením lícováním. Jejich tvar byl ergonomicky upraven pomocí efektivního kování a tenčí spony. Vylepšenou sponu a zapínání najdou zákazníci i na kožených řemíncích.

SANDWICH DIAL

Snad nejnápadnější změny hodinek Seamaster 300 lze najít na novém číselníku. K tomu OMEGA použila takzvaný „Sandwich dial“ koncept, který zahrnuje vylepšený luminiscentní nátěr Super-LumiNova a zapuštěné indexy hodin a čísel. Do historie pak odkazují číslice v arabském stylu, který se objevil na ranných modelech Seamaster 300 v šedesátých letech.

ČISTÝ ČÍSELNÍK

Společnost OMEGA také znovu vrátila do hry sekundovou ručku s kulatou koncovkou či        tzv. „lízátkem“ z nerezové oceli, jejíž hrot je naplněn luminiscentním nátěrem Super-LumiNova.  Design skvěle funguje s minimalistickým číselníkem, který obsahuje pouze logo OMEGA a název Seamaster 300.

TENČÍ STYL

Ti, kteří mají bystré oko, si mohou všimnout, že společnost OMEGA představila tenčí vnitřní rám, který poskytl hodinkám Seamaster 300 větší číselník o průměru 30,4 mm (na rozdíl od předchozích 29,5 mm). Štíhlejší design vznikl i díky novému klenutému safírovému sklíčku. Tento tenčí vzhled je vylepšen přidáním nové kónické korunky na boku pouzdra.

MASTER CHRONOMETER

Hodinky Seamaster 300 jsou nyní certifikovány na nejvyšší úroveň v oboru. Od roku 1957 byla funkčnost a absolutní přesnost hodinek zdokonalena a v roce 2021 dostávají nový upgrade včetně certifikace Master Chronometer, jež uděluje Švýcarský federální metrologický institut (METAS). Díky tomuto ocenění hodinky splňují nejvyšší standardy přesnosti, výkonu a magnetické rezistence v oboru.

Referenční čísla modelů:

234.32.41.21.01.001

234.30.41.21.03.001

SEAMASTER 300  – THE BRONZE GOLD MODEL

Ve skutečně průkopnickém okamžiku značka OMEGA představuje nový model Seamaster 300 (41 mm) také v exkluzivním materiálu z bronzového zlata OMEGA. Hodinky představují vůbec první model OMEGA, který byl vytvořen z této slitiny čekající na patent. Při objevování oceánů má bronz dlouhou a tradiční historii. Byl používám například pro lodní vrtule či potápěčské přilby. Existuje také historický odkaz na to, že se měď mísila se zlatem a stříbrem, aby se vytvořila slitina, jež byla kdysi známá jako korintský bronz.  I když jsou podrobnosti o jeho přesném složení velice omezené, různé starořecké texty posilují pověst korintského bronzu jako vysoce ceněného kovu pro tvorbu soch, váz, nádob a mnoho dalšího. Společnost OMEGA, jež má sama v názvu řecké písmeno, se proto rozhodla oživit tento jedinečný materiál svým vlastním způsobem.

Bronzové zlato bylo speciálně vyvinuto tak, aby vytvářelo zajímavý estetický odstín a zároveň bylo příjemné při kontaktu s kůží pro všechny její nositele. Slitina je použita pro celé pouzdro a sponu hodinek v poměru – 37,5% zlato (s puncem 9K), 50% měď, palladium a stříbro, aby se vytvořila jedinečná barva, která přesně zapadá mezi již oblíbené materiály 18K Moonshine™ zlata a 18K Sedna™ zlata. Kromě měkkého růžového odstínu nabízí během nošení neporovnatelnou odolnost proti korozi, a proto bude stárnout pomalu a po delší dobu si zachová svou přirozeně krásnou patinu.

K doplnění impozantního bronzového zlata byl rámeček hodinek vyroben z hnědé keramiky a potápěčská stupnice doplněna vintage nátěrem Super-LumiNova. Společnost OMEGA využila příležitost použít běžnou slitinu bronzu (CuSn8), aby na číselníku nabídla jedinečnou tmavě hnědou barvu s patinou, která byla vytvořena po provedení speciálního procesu stárnutí. Kontrast s exkluzivním bronzovým zlatem je proto obzvláště podmanivý! Tento model je dodáván s plnou 5letou zárukou a je poháněn strojkem OMEGA Co-Axial Master Chronometer Caliber 8912.

Referenční číslo modelu:

234.92.41.21.10.001

CONSTELLATION SMALL SECONDS

Řada hodinek OMEGA Constellation se zrodila v roce 1952 a od té doby se stala trvalým symbolem krásy a přesnosti OMEGA. Ikonický vzhled, který dnes známe, s půlměsíčními fazetami se poprvé objevil v roce 1982 a od té doby se stal jedním z nejuznávanějších designů hodinek na světě. Letos společnost OMEGA představila do kolekce novou řadu modelů Small Seconds, ozdobenou diamanty a řadou dalších jedinečných detailů.

DESIGN

Hodinky s novou velikostí 34 mm jsou představeny ve variantě z 18K Sedna™ zlata, nerezové oceli nebo v kombinaci obou těchto materiálů. Lunetu pak zdobí římské číslice či kruh 38 plně broušených diamantů.

STYL PÁTÉ GENERACE

V souladu s úpravou Constellation páté generace, jež byla uvedna na trh v roce 2018, jsou všechny komponenty hodinek doplněny leštěným zkosením podél těla a náramku, které jim spolu s leštěnou korunkou dodává štíhlý vzhled. Zvlášť dramatický a trvalý designový koncept řady OMEGA Constallation se vyznačuje svými slavnými „griffy“ neboli takzvanými „pačičkami“, jež jsou dnes zkosené a hladce integrované po stranách pouzdra.

SYMETRICKÝ ČÍSELNÍK

Nejpozoruhodnější u hodinek Constellation Small Seconds je jejich symetrie. Spolu s kulatým datovým oknem na 6 hodině použila společnost OMEGA inovativně diamanty pro označení indexů. Kromě toho byly přidány kroužky pro menší číselníky. U některých modelů jsou tyto kroužky zhotoveny v 18K Sedna™ zlatě s přidáním jemných diamantů s jedním řezem.

OKOUZLUJÍCÍ BARVY

Hodinky Costellation se v roce 2021 ubírají novým zářivým směrem a každý z těchto modelů vyniká číselníky v oslňujících barvách. První modely, jež byly odhaleny, mají číselník ve vínové barvě. Ta odkazuje na historické dědictví značky. Mezi další číselníky, které v kolekci budou následovat, patří perleť, páv modrý nebo světlý kaštan.

ŘEMÍNEK A NÁRAMEK

Zatímco některé z modelů Costellation Small Seconds budou doplněny o barevné kožené řemínky, jež budou ladit s číselníky, celokovové verze obsahují legendární náramky Constellation. Náramky mají články s leštěnými středovými spojkami, motýlkovou sponu a jsou snadno nastavitelné pro pohodlí každé jejich nositelky.

MASTER CHRONOMETER

Uvnitř hodinek Costellation Small Seconds tepe OMEGA Co-Axial Master Chronometer Caliber 8802/8803, jež nabízí nejvyšší certifikovaný standard přesnosti, výkonu a magnetické rezistence švýcarského hodinářského průmyslu. Každý model je opatřen plnou pětiletou zárukou společnosti OMEGA.

Referenční číslo modelu:

131.55.34.20.61.001

Referenční čísla modelů:

131.28.34.20.55.001

131.20.34.20.63.001

131.10.34.20.53.001

DE VILLE TRÉSOR POWER RESERVE

Unikátní De Ville Trésor vítá do rodiny pánských modelů nové přírůstky. Tato modelová řada je typická pro svou jednoduchost a nadčasový design spolu s nejvyšší přesností certifikovanou podle standardu Master Chronometer. V letošním roce kolekci doplní modely s novým číselníkem a pestrou paletou barev a materiálů, jež ocení všichni milovníci nadčasové klasiky.

HISTORIE

První použití názvu „Trésor“ společností OMEGA se objevilo v roce 1949. V té době odkazovalo na „poklad“ nalezený uvnitř hodinek – legendární kalibr 30 mm. Samotná modelová řada se pak po desítky let stala synonymem preciznosti a minimalistického ikonického designu. Také to společnosti OMEGA umožnilo dát původnímu modelu Trésor nádherně tenké zlaté pouzdro. Dnes název Trésor žije dál jako součást elegantní kolekce De Ville. Zachovává si tak svůj historický odkaz pro svůj štíhlý design a je vylepšen jedním z nejmodernějších kalibrů společnosti OMEGA.

DESIGN

Celá kolekce Trésor obsahuje hodinky o průměru 40 mm z různých materiálů, včetně nerezové oceli. První modely, které byly odhaleny, obsahují leštěná pouzdra a lunety z 18K yellow zlata nebo 18K Sedna™ zlata. Hodinky budou doplňovat kožené řemínky s leštěnými sponami, zatímco na obou stranách hodinek je použito safírové sklíčko.

ČÍSELNÍKY A ŘEMÍNKY

Vzhledem k širokému výběru stylů je první model z 18 karátového žlutého zlata doplněn šedým koženým řemínkem a stříbrným číselníkem s leštěnými ručkami a indexy. Zlatý model z 18K Sedna™ zlata byl představen na vínovém koženém řemínku s lakovaným číselníkem ve stejné barvě, který také zahrnuje leštěné ručky a indexy.

SUBDIAL DISPLEJ

Nejzajímavějším aspektem nového designu hodinek De Ville Trésor Power Reserve je doplnění tzv. podčíselníků. Buď model s malou vteřinovou ručkou na šesté hodině nebo s ukazatelem rezervy chodu na dvanácté hodině.

RUČNÍ NÁTAH

Všechny hodinky této modelové řady s plnou pětiletou zárukou jsou poháněny ručně navíjecím kalibrem OMEGA Co-Axial Master Chronometer Caliber. Hodinky jsou tím pádem certifikovány Švýcarským federálním metrologickým institutem (METAS) na nejvyšší standarty přesnosti, výkonu a magnetické rezistence v oboru.

Referenční čísla modelů:

435.53.40.22.02.001

435.53.40.21.11.002

SEAMASTER AQUA TERRA

Novou asociací toho, jak je čas pro nás všechny drahocenný, reflektují nejnovější modely hodinek OMEGA Seamaster Aqua Terra, jež přicházejí nově na trh osázeny diamanty a rubíny. Stanou se tak ideálními společníky pro všechny ženy, které rády oslňují každou hodinu.

DESIGN

Nové modely o průměru 34 mm jsou z nerezové oceli a 18K Sedna™ zlata mají symetrické pouzdro spolu s lunetou doplněnou o diamanty, centrální hodinovou/minutovou/ a sekundovou ručku a datumové okénko na šesté hodině.

LUXUSNÍ ČÍSELNÍKY

U modelů těchto hodinek je kontrola času pastvou pro oko. Mezi nejnovějšími modely najdete číselníky s vlnovkovým designem, které evokují jemnou vlnící se hladinu oceánu. Pro přidání hřejivého pocitu je každý z nich nabízen v jedinečných barvách – tělový číselník je doplněný 11 markýzovými indexy v podobě diamantů a bledě růžový číselník 11 rubíny.

TŘPYT A LESK

Kromě oslnivých číselníků nabízí OMEGA fanouškům modelů Aqua Terra nové luxusní způsoby, jak hodinky připevnit na své zápěstí. K dispozici je integrovaný náramek z nerezové oceli a 18K Sedna™ zlata a motýlovou sponou – nebo třpytivé kožené řemínky v červené či tělové barvě.

NEJEN HEZKÁ TVÁŘ

Ploché safírové sklíčko na zadní části hodinek umožňuje všem jejich nositelkám pohled na OMEGA Co-Axial Master Chronometer Caliber 8800, certifikovaný na nejvyšší úroveň v oboru Švýcarským federálním metrologickým institutem (METAS). Jako vždy platí i na modely Aqua Terra pětiletá záruka společnosti OMEGA.

Referenční čísla modelů jsou:

220.25.34.20.60.00

220.28.34.20.60.001

220.28.34.20.59.001

SEAMASTER DIVER 300 M BLACK BLACK

S nadsázkou řečeno v roce 2021 přejdou slavné potápěčské hodinky OMEGA Seamaster Diver 300 M na temnou stranu. Společnost OMEGA hrdě představuje jejich jedinečnou edici s podtitulem Black Black. U tohoto vzrušujícího nového přírůstku do kolekce Diver 300 M, jež byl poprvé uveden na trh v roce 1993, využila společnost OMEGA výhodu univerzálnosti keramiky k vytvoření hodinek v kontrastních odstínech jedné barvy. OMEGA jako vždy zůstala věrná původnímu designu modelu Diver 300 M, jež splňuje všechny unikátní funkce potápěčských hodinek. Model Seamaster Diver 300 M Black Black však přidává ještě něco navíc: čistý stylový design a číselník, jež je snadno čitelný i ve tmě.

DESIGN

Pro vytvoření skutečného pocitu hloubky přišla inspirace pro design hodinek Diver 300 M Black Black o průměru 43,5 mm z nejtemnějších koutů oceánu.  Leštěné pouzdro z černé keramiky (ZrO2) je připevněno k zápěstí pomocí integrovaného černého kaučukového řemínku se sponou ze stejného materiálu. Aby se zajistilo, že se každá část hodinek spojí v jeden celek, vytvořili hodinářští mistři společnosti OMEGA také černou keramickou verzi korunky a únikového ventilu helia.

SVĚTLO Z TEMNOTY

Ačkoliv je nový model Diver 300 M Black Black inspirovaný barvou noci, jeho číselník je snadno čitelný při jakýchkoliv denních či nočních podmínkách. Aby byla zajištěna dokonalá viditelnost, aniž by byla narušena celková estetika tohoto sportovního modelu, představila společnost OMEGA potápěčskou stupnici s antracitovým nátěrem Super-LumiNova a černými indexy v PVD. Ačkoliv všechny tyto základní atributy hodinek ve tmě září různými barvami, antracit se za denního světla mění na tmavě šedou a tím navíc zajišťuje stylový design hodinek.

LASEROVÁ ABLACE

Od ikonických vln na číselníku po minutové indexy a dokonce i logo OMEGA – všechny detaily byly vytvořeny zásahem laseru do jediného kusu. Unikátní metoda výroby přináší vynikající kontrastní efekt a zároveň dává hodinkám velmi výrazný a jednotný vzhled.

ZADNÍ DÝNKO

Pohled každého nositele těchto hodinek upoutá zadní dýnko z leštěné černé keramiky společně se safírovým sklíčkem. Za ním tepe unikátní OMEGA Co-Axial Master Chronometer Caliber 8806, certifikovaný podle nejvyšších standardů přesnosti, výkonu a magnetické rezistence v oboru Švýcarským federálním metrologickým institutem (METAS). Celosvětová pětiletá záruka společnosti OMEGA je dalším důkazem důvěry značky v ohromující potenciál Seamaster Diver 300 M Black Black.

Referenční číslo modelu:

210.92.44.20.01.003

SPEEDMASTER MOONWATCH VELCRO® STRAPS

Na oslavu společné historie světového hodinářské značky OMEGA a slavné vesmírné agentury NASA přichází řada nových řemínků na suchý zip, jež patří k vybavení vhodnému pro astronauty nebo dobrodruhy všeho druhu.  Slavná modrá planeta, která patří k image Národního úřadu pro letectví a vesmíru (NASA) tak zdobí řemínky OMEGA a stylově zachycuje vesmírný optimismus poloviny 20. století. Celkem tři řemínky o průměru 20 mm tak skvěle doplňují nejnovější model hodinek Speedmaster Monnwatch, jež se pyšní certifikací Master Chronometer.

HODINKY S NÁRAMKEM NA SKAFANDR? NIKDY!

Hodinky, které v roce 1969 doprovodily Neila Armstronga na Měsíc, se právem staly legendou. A to nejen díky svým jedinečným technickým vlastnostem, ale také řemínku, který byl součástí vesmírné sady. Astronaut by totiž nemohl při své misi do vesmíru použít klasické ocelové náramky a proto byl vytvořen speciální náramek s kovovými oky opatřený suchým zipem, jež si astronaut připnul na objemný rukáv skafandru. Postupem času se toto zapínání hodinek rozšířilo i pro běžné nošení. Nové Velcro® Straps jsou tak poctou nejen těmto odvážným mužům.

VÝZNAMNÉ BARVY

Omega Velcro® Straps jsou k dostání ve třech barvách: černé, bílé a stříbrné. Černá představuje temnotu prostoru a skutečnou barvu řemínků, které se poprvé dotkly vesmírného prostoru. Tento odstín je také ideální kombinací k číselníku hodinek Moonwatch. Bílý řemínek odkazuje na skafandry z doby Apolla a ikonické obleky astronautů. Stříbro vzdává hold lesklým oblekům, které astronauti nosili během misí Gemini a Mercury. Jsou také vhodnou alternativou náramku pro nositele, jež mají rádi univerzálnost suchého zipu, ale zároveň touží po více moderním vzhledu.

CESTOVÁNÍ VESMÍREM JE PŘÍJEMNÝM BONUSEM

Praktické řemínky Velcro® Straps s vyšívanými logy jsou skvělým doplňkem pro všechny milovníky a fanoušky vesmírné turistiky, ale můžete je spárovat s jakýmikoliv hodinkami. Přitom nemusíte být zrovna astronauti, abyste mohli těžit z jejich nastavitelnosti. Jsou to vynikající řemínky pro všechny nadšené sportovce, ale i milovníky pohodlí.

Referenční čísla náramků:

032CWZ016042 (černý)

032CWZ016041 (bílý)

032CWZ016040 (stříbrný)

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat:

Klenotnictví Dušák, Na Příkopě 1047/17, 110 00 Praha 1

OMEGA butik, Staroměstské náměstí 932/6, 110 00 Praha 1

www.dusak.cz

Naše prodejny

Firemní údaje

KVEDU Praha s.r.o.

Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha - Staré Město

IČO: 24768031
DIČ: CZ 24768031

Bankovní spojení: ČSOB Praha 1 – č.ú. 240554635/0300

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce číslo 172699

Loga Dušák ke stažení

Marketingové materiály

Všechna práva vyhrazena. © Klenotnictví Dušák 2023. Web vytvořil AKO Enterprise