fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Magazín Dušák

PŘIVÍTEJME ZNAČKU GARMIN
PŘEDNÍHO SVĚTOVÉHO VÝROBCE CHYTRÝCH HODINEK

Garmin je americký výrobce, který se specializuje na vývoj a výrobu navigační a komunikační elektroniky pro sportovní, outdoorové, automobilové, letecké a námořní využití. Značka patří v současné době mezi přední světové výrobce chytrých hodinek specializujících se na dlouhou výdrž, vysokou odolnost a všestranné využití hodinek.

PRÉMIOVÝ MODEL GARMIN FÉNIX 7 PRO

Garmin Fénix kombinuje funkce chytrých, sportovních a outdoorových hodinek s celodenním měřením pohybových a zdravotních dat. V těžkých sportovních a outdoorových podmínkách vám ukáží nejen čas, ale aktivitu vám i zaznamenají a podrobně vyhodnotí.

Modelová řada Garmin Fénix 7 PRO je již sedmou generací těchto hodinek k dispozici ve třech velikostech: Fénix 7S, střední Fénix 7 a největší Fénix 7X. Ve všech velikostech hodinek je k dispozici několik barevných a materiálových variant. Od levnějších modelů s ocelovými prvky a tvrzenými Gorilla Glass 3 sklíčky, až po prémiové modely s titanovými prvky.

Hodinky řady Fénix 7 PRO mají pouzdro hodinek z vysokopevnostního polymeru doplněné kovovou lunetou a zadním víčkem. Nově je u řady Fénix 7 poprvé použitý dotykový displej, který je doplněný tradičním tlačítkovým ovládáním. Fénix 7 využívá úsporný, barevný, transflektívní displej, který se vyznačuje skvělou čitelností na přímém slunci a možností podsvícení jasu v případě použití v šeru nebo ve tmě.

Fénix 7X má v přední části mezi pouzdrem a lunetou zabudovanou LED svítilnu, která nabízí překvapivě výkonné osvětlení.

Chytré funkce hodinek Fénix 7 PRO

Hodinky řady Fénix 7 PRO jsou kompatibilní s většinou chytrých telefonů s operačním systémem iOS i Andoid. Hodinky dokáží na svém displeji zobrazit příchozí volání, včetně jména volajícího. Nemají svůj mikrofon a reproduktor, ale dokáží využít připojené hands free sady. Na displeji hodinek můžete také zobrazit příchozí sms.

Bezkontaktní platby Garmin Pay umožňují do paměti hodinek vložit otisk běžné platební karty. Platba hodinkami je zabezpečena PIN kódem.

Mezi hlavní přednosti chytrých hodinek Garmin patří jejich odolnost a dlouhá výdrž. Podle velikosti a varianty modelu hodinek Fénix 7 se výdrž v režimu chytrých hodinek pohybuje od 11 dní u nejmenších modelů, až po 37 dní na jedno nabití u největších modelů s hybridním solárním nabíjením.

HODINKY JAKO SPORTTESTER

Všestranné sportovní využití patří mezi hlavní přednosti a argumenty koupi hodinek Garmin. Mezi sporty, kde se dají Fénix 7 využít je posilování, plavání v bazénu, běh na pásu, indoor veslování, ale také při běhu, jízdě na kole, plavání, sjezdové i běžecké lyžování aj. U každé ze sportovních aktivit nabízejí hodinky dodatečné funkce, jako je například automatické rozpoznání plaveckého stylu nebo automatické vypínání záznamu lyžování při jízdě lanovkou aj.
K novinkám patří u Fénix 7 PRO funkce Real-time Stamina, která při sportovním výkonu dokáže odhadnout stupeň vyčerpání sportovce, včetně doporučení vhodného tempa/rychlosti. 

Hodinky jsou současně schopné učit úroveň fyzické kondice svého majitele (úroveň VO2Max), doporučit čas regenerace po náročném sportovním výkonu. Pro příznivce běhu je potom připravená funkce běžeckého trenéra, který se přizpůsobí vaší kondici.
Speciální funkce jsou určené pro hráče golfu. Hodinky ve své paměti obsahují databázi více než 42.000 golfových hřišť, včetně českých. Hodinky dokáží automaticky zaznamenat průběh hry, včetně vedení skórekarty. V případě, že hodinky propojíte s čidly golfových holí Garmin CT10, mohou hodinky vést statistiku výkonu vašich holí.

Funkce outdorových hodinek

Hodinky Fénix 7 PRO jsou vybavené vestavěnými čidly barometru, výškoměru, kompasu a satelitního GPS/Glonass/Galileo přijímače. Navíc jsou hodinky schopné zobrazit mapu a pomocí ní i navigovat. Hodinky zvládají automatický výpočet trasy. V ceně hodinek je zahrnuta podrobná topografická mapa Evropy a zbytku světa a také velmi podrobná turistická mapa České republiky zahrnující i turistické trasy, cyklotrasy atd.

Modely hodinek řady Fénix 7, které jsou vybavené safírovými sklíčky mají navíc k dispozici zcela nové a výkonnější „Multiband“ GPS přijímače, které vynikají vysokou přesností určení pozice. 

Zdravotní funkce

K důležitým funkcím hodinek Garmin Fénix 7 PRO patří zdravotní a fitness funkce. Hodinky monitorují vaše pohybové aktivity v kombinaci s nepřetržitým měřením srdečního tepu a případně i okysličení krve. Díky tomu dokáží zjisti informace o zatížení organizmu (funkce Stress score), která vám může poskytnout cenná data při blížící se nemoci.Pro ty, kteří hledají motivaci k zdravějšímu životnímu stylu a případně i redukci hmotnosti, nabízejí hodinky možnost monitoringu příjmu a výdeje kalorií. Pro diabetiky se nabízí možnost propojení s glukometry americké značky Dexom.

Tréninkový deník Garmin Connect

Důležitou součástí hodinek je deník Garmin Connect, kde se schraňují všechny záznamy aktivit, které s hodinkami zaznamenáte. Tréninkový deník je pro uživatele hodinek Garmin k dispozici zcela bezplatně a stejně jako hodinky, i tréninkový deník je k dispozici plně v českém jazyce.

Platforma Connect IQ

Hodinky je možné rozšířit i o další specifické funkce nebo například jiné ciferníky hodinek. K takovému účelu slouží platforma Connect IQ, která umožňuje uživatelům hodinek stáhnout další funkce a aplikace nebo dokonce chybějící funkce doprogramovat. Ptáte se, k čemu se dá platforma konkrétně CIQ využít? Příznivci jachtingu mohou například v prostředí CIQ stáhnout bezpečnostní funkce Alarm utržení kotvy nebo Muž přes palubu, uživatelé streamovacích hudebních aplikací Spotify nebo Deezer s prémiovým přístupem mohou stáhnout aplikace, které umožní offline stažení a přehrávání hudebních playlistů.

GARMIN EPIX 2

Garmin Epix 2 PRO je nový model hodinek, který vychází z kultovních, chytrých GPS hodinek Garmin Fénix 7 střední velikosti. Garmin Epix 2 PRO si zachovává všechny funkce a možnosti modelu Fénix 7, ale namísto úsporného, transflektívního displeje používá Epix 2 vysoce jasný, barevně brilantní AMOLED displej, který je známý z chytrých hodinek konkurenčních značek.  Epix 2 PRO nabízí neuvěřitelnou výdrž až 16 dní na 1 nabití v režimu, když displej v době nečinnosti zhasíná a až 6 dní na 1 nabití v režimu, když je displej trvale rozsvícený. 

Epix 2 PRO se vyznačuje vysokou odolností a výdrží. Garmin Epix kombinuje funkce chytrých, sportovních a outdoorových hodinek s celodenním měřením pohybových a zdravotních dat. Výsledkem jsou neuvěřitelné chytré hodinky, které nemusíte nabíjet každý den nebo dokonce každý týden a současně hodinky, které kromě běžného nošení s vámi absolvují nejnáročnější sportovní nebo outdoorové aktivity.

Použité materiály Garmin Epix 2

Hodinky Epix 2 PRO mají pouzdro hodinek z vysokopevnostního polymeru doplněné kovovou lunetou a zadním víčkem. Využívají dotykový displej doplněný tlačítkovým ovládáním. Epix 2 využívá vysoce jasný AMOLED displej s vysokým rozlišením a jsnými barvami. AMOLED displej není tak úsporný, a proto v době nečinnosti zhasíná a rozsvítí se automaticky gestem. Displej lze ale nastavit i do režimu trvalého svícení, jen se tím podstatně sníží výdrž baterie o více než 50%. 
Základní verze hodinek Epix 2 jsou k dispozici s ocelovou lunetou a Gorilla Glass 3 sklíčkem, zatímco dražší modely jsou vybavené titanovými lunetami a vysoce odolnými safírovými sklíčky.

Naše prodejny

Firemní údaje

KVEDU Praha s.r.o.

Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha - Staré Město

IČO: 24768031
DIČ: CZ 24768031

Bankovní spojení: ČSOB Praha 1 – č.ú. 240554635/0300

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce číslo 172699

Loga Dušák ke stažení

Marketingové materiály

Všechna práva vyhrazena. © Klenotnictví Dušák 2023. Web vytvořil AKO Enterprise