fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Magazín Dušák

Pocta legendárnímu designérovi: kolekce Rado True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier

Rado hrdě představuje nejnovější kolekci špičkových keramických hodinek, jež vzdávají hold skutečné legendě designu. True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier připomínají práci průkopnického architekta a vizionáře jedinečnou sbírkou hodinek.

Rado je světově známou značkou, vyhlášenou pro svůj inovativní design a použití revolučních materiálů pro nejodolnější hodinky na světě. Od svého založení ve švýcarském Lengnau prokazuje Rado objevitelského ducha, který je potvrzením filozofie značkyPokud si to dokážeme představit, můžeme to i uskutečnit platné dodnes.

Dnes Rado hrdě představuje nejnovější kolekci špičkových keramických hodinek, které vzdávají hold skutečné legendě designu. True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier připomínají práci průkopnického architekta a vizionáře jedinečnou sbírkou hodinek.

Architekt, designér, malíř, urbanista, spisovatel. Multitalentovaný Le Corbusier je považován za jednoho z nejvýznamnějších architektů a designérů moderní doby. Narodil se v srdci švýcarského hodinářství a definoval naše dnešní pojetí modernity. Jeho práce inspirovala směr Bauhaus a mezinárodní styl bytového designu. Proslavil se se svou průlomovou teorií barev, která vedla k vývoji architekturní barevné palety.

Rado mistrně využilo všech odborných znalostí získaných během 30 let práce s high-tech keramikou. Hodinky v devíti barvách architekturní polychromie jsou lákavé a přitažlivé. Takové barvy jsou ale zároveň ty nejnáročnější na bezchybnou výrobu.

Polychromická paleta vytvořena v letech 1931 a 1959 předběhla svou dobu. Použila 63 architektonických barev, které pomáhají vytvářet prostor a hloubku a mají na diváka skutečný fyziologický a psychologický dopad. Barvy jsou rozděleny do devíti skupin různých odstínů a tónů. Palety jsou dnes široce používány architekty a designéry, což svědčí o jejich trvalé přitažlivosti a trvalém významu. A samozřejmě také o nepřekonatelné roli skutečného vizionáře Le Corbusiera.

Živé, sametové, vyvážené, odvážné, silné, výrazné, zářivé, působivé a čisté hodinky True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier se vyrábějí v omezených edicích 999 kusů od každé barvy. Zadní dýnko nese paletu všech 63 barev. A jak bývá u Rado zvykem, každý kus je odolný proti poškrábání, lehký a pohodlný na nošení díky high-tech keramické konstrukci a jednolitému pouzdru.

Na základě partnerství s Les Couleurs™ Le Corbusier je pouze Rado schopné vyrobit tyto přesné barvy. Navíc ve špičkové keramice.

True Thinline jsou často považovány za nejlepší hodinky Rado. Průlomovým designem a dokonalými tvary předvádějí odvážné a dynamické barvy a vzdávají hold Le Corbusierovi, který pomáhal formovat a definovat moderní svět tak, jak jej vidíme – ve skvostné paletě technicolour.