fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Magazín Dušák

OMEGA & Alinghi oslavují partnerství novým modelem Speedmaster

Švýcarská značka OMEGA za celou dobu své historie vždy spolupracovala s těmi nejuznávanějšími legendami ve svém oboru. Partnerství OMEGA a jachtařského týmu ALINGHI vychází ze švýcarské přesnosti, inovace a průkopnického ducha. Výsledkem jsou nové hodinky Speedmaster Dark Side of the Moon ALINGHI. Hodinky, které demonstrují odvážného ducha, touhu po dobrodružství a nejnovější technologie.

„Nové hodinky Speedmaster kombinují to nejlepší od obou značek – vášeň pro přesnost a plachtění. Abychom vyhověli nejmodernější tvorbě lodí z jachtařského týmu ALINGHI, využili jsme i pro nové hodinky skutečně působivé technologie spolu s těmi nejlepšími materiály a velmi originálním konceptem designu,“ dodává Raynald Aeschlimann, prezident a generální ředitel OMEGA.

Rychlost protkávala historii slavné švýcarské značky OMEGA od nepaměti. Ve třicátých letech je nosily letci Royal Air Force a od roku 1932 hodinky OMEGA měří čas na Olympijských hrách. Významným mezníkem byl pro značku i rok 1969, kdy se hodinky OMEGA Speedmaster podívaly s astronauty Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem na Měsíc.

Nový model Speedmaster dokonale odráží rychlé lodě, které létají po vodní hladině jako střely. Inspirací byl katamarán TF35 ALINGHI, uhlíkový trup lodi, voštinové efekty a mnoho dalších technických vychytávek lodí ALIGHI. Hodinky vycházejí z barevného spektra loga ALINGHI, ve které mají všechny barvy jasnou symboliku. Červená odkazuje na vášeň, černá zase na technologie a pokrok. Součástí modelu Speedmaster je tak perforovaný černý a gumový červený pásek, a jejich pouzdro je zhotoveno v černé keramice z oxidu zirkoničitého.

Pozornost zaslouží i dvě technické vychytávky ciferníku hodinek. Na třetí hodině byl červeně zobrazen taktický časový displej, který pomáhá s přesností lodi na vodě před startem. Na šesté hodině byl zase naopak tradiční ciferník nahrazen pískovaným a eloxovaným hliníkovým diskem, který odkazuje na logo ALINGHI v typické červené barvě. Při použití funkce chronografu se logo na hodinkách otáčí.

Ernesto Bartarelli, zakladatel a prezident společnosti ALINGHI k tomu dodává:

„Bylo pro nás nesmírným potěšením úzce spolupracovat se značkou OMEGA a vytvořit tyto jedinečné hodinky Speedmaster. V celé naší historii jsme si velmi dobře uvědomovali neuvěřitelnou důležitost hodinářství v oblasti sportovního měření času a vášně pro plachtění. Je to perfektní zpečetění našeho vztahu a těším se, co přijde v budoucnu.“

Značka OMEGA a ALINGHI spojili své síly v partnerstvím poprvé v roce 2019 a prvního závodního úspěchu dosáhli díky světovému titulu GC32 v červnu 2019. Následovala vítězství D35 Trophy v září a šampionát GC32 v listopadu 2019.

Doporučená maloobchodní cena modelu OMEGA Speedmaster Dark Side of the Moon ALINGHI je 292 100 Kč /10 540 €.

Hodinky OMEGA Speedmaster Dark Side of the Moon ALINGHI koupíte v butiku

OMEGA, Staroměstské náměstí 932/6, v Praze 1.