fbpx
Klenotnictví Dušák logo

Magazín Dušák

AIKON #tide

Maurice Lacroix odhaluje nejjasnější řadu hodinek nabízených v řadě úchvatných barev, jimiž budete oslněni. AIKON #tide jsou stvořeny k tomu, aby si jich člověk všiml. Jejich hlavní devízou je však zásluha o čistší oceány, a to díky revoluční technologii, která přeměňuje plastový odpad na hodinky švýcarské kvality – tzv. upcycling.

Rodina AIKON

Maurice Lacroix poprvé vydal AIKON v roce 2016. Modelová řada se od té doby těší neuvěřitelnému úspěchu. Přednosti AIKON jsou přesné měření času, působivá čitelnost a mimořádná úroveň pohodlí pro uživatele.

Řada AIKON #tide sdílí stejné atributy jako ostatní členové rodiny AIKON, navíc je ze 100 % vyráběna z #tide ocean material®: Oceánem vázaným upcyklovaným plastem kombinovaným se skleněným vláknem. Výsledný kompozitní materiál je dvakrát tvrdší než standardní plast, pětkrát odolnější a má výrazně menší uhlíkovou stopu než produkce původního PET. Na výrobu jedněch hodinek a jejich na míru vyrobených obalů je potřeba 17 lahví.

Oslnivá podívaná

Kromě zářivých odstínů je číselník ozdoben motivem „Vague du Jura“, stylovým odkazem na oceán. Pouzdro o průměru 40 mm je vybaveno plochým safírovým sklíčkem, které zvyšuje čitelnost. Model je voděodolný do 100 m a je vybaven systémem Easy Strap Exchange, který umožňuje vyměnit řemínek bez potřeby nářadí. Srdcem AIKON #tide je quartzový strojek s perfektní přesností.

Za čistší oceán

Maurice Lacroix uzavřel průlomové dlouhodobé partnerství s #tide, specialistou na upcyklaci plastového odpadu vázaného na oceán za účelem sběru plastových lahví z moří obklopujících ostrovy v Thajsku, Indonésii a na Filipínách. Tím se zavázal zamezit 10 milionu plastových lahví ve znečištění oceánu.

Tyto lahve jsou tříděny, drceny na vločky, omyty a zhutněny v blízkosti místa sběru a poté transportovány do upcyklačních zařízení #tide, kde jsou vločky smíchány do menších granulí. Tento proces vede ke vzniku upcyklovaného plastu, který se používá k výrobě pestrobarevných hodinek AIKON #tide.

Maurice Lacroix koncipoval AIKON #tide pro novou generaci, která oceňuje udržitelnost, cenovou dostupnost a samozřejmě pozoruhodný styl.

Někdy, když se jednotlivec nebo společnost pokusí provést pozitivní změnu, kritici prohlásí, že jde jen o kapku v moři. Apatie však nikdy nevyřeší výzvy, kterým planeta čelí. Maurice Lacroix věří, že jeho iniciativa s #tide přispěje k čistším oceánům a sehraje malou roli na cestě k udržitelnosti.

20 % z ceny hodinek AIKON #tide věnuje Maurice Lacroix zpět na financování čištění oceánů.

Naše prodejny

Firemní údaje

KVEDU Praha s.r.o.

Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha - Staré Město

IČO: 24768031
DIČ: CZ 24768031

Bankovní spojení: ČSOB Praha 1 – č.ú. 240554635/0300

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce číslo 172699

Loga Dušák ke stažení

Marketingové materiály

Všechna práva vyhrazena. © Klenotnictví Dušák 2023. Web vytvořil AKO Enterprise